Arabskie smaki w Poznaniu

Wypas, talerz arabski

 

Cześć Alahalalomaniacy!

Z okazji przekroczenia 130 000 wejść na bloga… i tęsknoty za arabskim smakiem przedstawiamy dwa bardzo fajne, wegańskie…  poznańskie lokale.

1. FALLA - do tej pory nie zdarzyło nam się jeść czegoś tak bardzo arabskiego, tak blisko domu. Na zdjęciu mamy  Rękę Fatimy, która jest pełna różnorakich hummusów i warzyw (także piklowanych).  Wszystko zagryzamy pysznym chlebkiem i falafelami… oczywiście.

Z  falafelami z Arabii Saudyjskiej mamy takie doświadczenie, że w tym samym przybytku, potrafiły smakować każdego dnia inaczej… w zależności od tego kto robił, jak długo smażył, ile i jakich przypraw dodał : ) W Falli nie trafiliśmy na słaby dzień ; ) …ale  tutaj chyba sztywno trzymają się przepisu, zapewne i ręce myją ;  )

Falla to miejsce dla tych, którzy chcieliby spróbować tego co jada się na Bliskim Wschodzie.  My chcemy, lubimy i odwiedzać będziemy często ; )  Baardzo sympatyczni ludzie! : )

 

 

2. WYPAS – miejsce kultowe na wegańskiej mapie Polski… tak Polski, gdyż jedzenie tutaj serwowane znane jest poza Poznaniem.

Chyba od początku istnienia Wypas w swojej ofercie miał i nadal ma, talerz Arabski. Nie jest to typowy talerz, który spotkamy na Bliskim Wschodzie a jego wariacja. Allahu jedyny… ale jaka wariacja! Talerz zmienia się w zależności od pory roku i dostępnych składników, ale zawsze znajdziemy na nim bardzo dobre falafele. Na zdjęciu mamy wersję z hummusem, szpinakiem i warzywami (lato), ale nastały chłody i niedawno jedliśmy już talerz wyglądający całkiem inaczej : )

Brawo Wy! pas!  Tutaj też warto wspomnieć o super załodze! Big Up!

 

 

Do Falli jak i Wypasu wpadamy kiedy tylko możemy i rzucamy się na każde z możliwych dań… jeszcze nie stwierdziliśmy by coś nam nie smakowało : ) W takich miejscach człowiek nie smuci się płacąc rachunki…a wręcz dziękuje, że tam trafił i został w miły sposób obsłużony. Polecamy i zapraszamy Do WYPASU jak i FALLI!  …szczególnie tych, którzy nie są waganami : ) 

Pozdrawiamy !

W sumie pokłóciliśmy się właśnie… o to gdzie wpadniemy w najbliższym czasie ;)

 

Jeden komentarz do “Arabskie smaki w Poznaniu

  1. Potwierdzam, fajne miejsca. Ale jest jeszcze jedno poznańskie miejsce z pysznym jedzeniem arabskim ale nie tylko – Raj na Śródce. Szczerze polecam ze względu na pyszne jedzenie jak i właścicieli – podróżników. Nie jest to jednak knajpa dla wegan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>