Bliski Wschód w filmie, cz. 7

Film

 

Witajcie Alahalalomaniacy,

to już siódma odsłona filmów zahaczających klimatem o Bliski Wschód i jego problemy… Dziś kino bardzo zróżnicowane, zapraszam!

1.  Theeb , 2014

Pierwsza wojna światowa, pustynna prowincja Hijaz Imperium Osmańskiego. Husajn i Theeb, młodzi Beduini podejmują się zadania przeprowadzenia przez pustynię brytyjskiego oficera, który ma do spełnienia tajemniczą misję.

Film w którym główną rolę gra PUSTYNIA… i dla tej pustyni warto go obejrzeć. Nie jest to krajobraz, który znają  turyści wożeni jeepami po piachu…ani Ci wypoczywający w Tunezji. Surowe warunki, w których przetrwać potrafią nieliczni. Do tego dochodzi historia młodego chłopaka, której tłem jest wojna…i „cywilizowanie tych” rejonów świata. Polecam!

Ocena: 7/10

theeb

 

2. Sąsiedzi Boga (Ha-Mashgihim), 2012

Trzech młodych chasydów postanawia pilnować przestrzegania religijnych nakazów w swojej dzielnicy. Pojawienie się młodej dziewczyny wystawia lojalność jednego z nich na próbę.

Izrael… i historia Żydów, która przypomina mi trochę bojówki strzegące shariatu w europejskich państwach… albo inne  bojówki, te które bronią przed nimi prawdziwych Europejczyków.  : ) Ciekawie pokazana agresja, która ma czynić dobro…  A jak widzimy dzieje się tak wszędzie… tylko po co?  Nieźle zagrane… ale czegoś zabrakło…

Ocena: 6/10

Sąsiedzi Boga

 

3. Cztery Lwy (Four Lions), 2010

Omar marzy o męczeńskiej śmierci. W osiągnięciu celu pomogą mu jego pomysłowi przyjaciele.

Fajnie oglądało się grupę nieudaczników, która przygotowywała zamach w Wielkiej Brytanii… fajnie… ale nie wiem co na to Francuzi, którzy mieli do czynienia z ciut większymi profesjonalistami w 2015 roku!?  Tak czy siak… z idiotyzmem można walczyć śmiechem…co pokazuje ten utrzymany w duchu Monty Pythona obraz. Terroryści są śmieszni, ciut głupawi… i szykują zamach bo tak trzeba, taka moda : ) Ciekawe ilu z prawdziwych zamachowców…wie po co, dlaczego?  Śmiechem w nich! Polecam!

Ocena: 7/10

Cztery lwy

Pozdrawiam i zapraszam do przeglądania historii strony… tam więcej filmów, więcej ciekawych tematów !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>