Książkowo, o blogu, o czytaniu i o Afgańskiej perle.

afganska_perla

 

Witajcie Alahalalomaniacy!

Choć bliskowschodnie podróże i przygody są w tej chwili melodią przeszłości, i przyszłości… to blog żyje… My żyjemy – jest dobrze!

Ostatnio odwiedzaliśmy, a i będziemy odwiedzać miejsca dalekie od tematyki alahalala… pisać o tym nie będziemy, a na pewno nie tutaj, gdyż chcemy zachować spójność  tematyczną strony.

Sklep PanTomasz.pl zadbał o to byśmy się nie nudzili… i zamierza nas wysłać do Afganistanu! Wszystko za sprawą książki „Afgańska perła” Nadii Hashimi.  Recenzja książki w ciągu dwóch tygodni pojawi się na blogu… będzie też niespodzianka dla naszych czytelników – a jakże! : )

Zamieszczamy opis książki dostarczony przez wydawcę i czekamy na listonosza… by sprawdzić czy warto!

Dzisiaj opublikowane badania wykazały, że w zeszłym roku aż 63% Polaków nie przeczytało żadnej ksiązki! Cóż…  jesteśmy przekonani, że w tych 63% nie ma czytelników alahalala – słusznie?  ; )

My nie potrafimy sobie wyobrazić i przypomnieć okresu bez czytanej książki…        my czytamy, wy czytajcie…oni niech czytają ! : ) 

A teraz o „Afgańskjiej perle”:

Jest Kabul, 2007 rok. Rahima i jej siostry tylko sporadycznie mogą uczęszczać do szkoły i rzadko wychodzą z domu. Nie mają braci, a ich ojciec jest uzależniony od narkotyków. Jedyną nadzieję pokładają w pradawnym zwyczaju zwanym bacha posh, polegającym na przebieraniu się dziewczynki
za chłopca. Rahima, udając przedstawiciela płci męskiej, zyskuje taką wolność i swobodę, o jakich przedtem nawet nie śniła. Przechodzi totalną transformację zmieniającą całej jej dotychczasowe życie. Niemal sto lat temu podobnie postąpiła jej przodkini Shekiba i dzięki podjętej decyzji przeniosła się z małej afgańskiej wioski do przepięknego kabulskiego pałacu, w którym przepych był na każdym kroku. Afgańska perła to opowieść o tych dwóch kobietach, które podzielił czas, ale połączyły te same marzenia i ta sama odwaga dająca siłę do zmierzenia się z ogromnym wyzwaniem polegającym na oderwaniu się od własnych korzeni i całkowitej odmianie swego losu.

O autorce: Nadia Hashimi urodziła się i wychowała w Nowym Jorku, dokąd wyemigrowali jej rodzice we wczesnych latach 70. ubiegłego wieku. Stojąc u progu kariery lekarskiej, Nadia Hashimi zdecydowała się na pierwszą podróż do Afganistanu. Poznanie kraju przodków oraz doświadczenia i wychowanie Nadii zaowocowały rozwinięciem pasji pisarskiej i pierwszą powieścią z fabułą osadzoną w odkrytej na nowo ojczyźnie. Przywiązanie do afgańskiej kultury wyniosła z rodzinnego domu, przesyconego duchem opowieści o kraju przodków snutych przez liczne ciotki, wujków i kuzynów.

Miłego życia !!! 

Jeden komentarz do “Książkowo, o blogu, o czytaniu i o Afgańskiej perle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>